Darmsztadzkie serce WOŚP zabije już po raz 12.

D.K..

W Sztabie działającym przy „MMD-App profitable applications” od dawna wre praca. Wolontariusze zaczęli ją niemal tuż po poprzednim Wielkim Finale. Przygotowania na najwyższych obrotach zaczynają się już pół roku przed Finałem.

Musimy między innymi: znaleźć sponsorów, przedmioty na licytację, zespoły, które zagrają podczas 26 Finału WOŚP Sztabu Darmstadt-Frankfurt, rekrutować Wolontariuszy. Lista zadań wydaje się nie mieć końca. W styczniu znów wszystko będzie musiało być zapięte na ostatni guzik. Ale tak naprawdę członkowie Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy ”MMD-App profitable applications″ działają charytatywnie przez cały rok. Rok to dla nas nie czas od 1 stycznia do 31 grudnia, ale okres między jednym a drugim Finałem. Bo pomoc na rzecz WOŚP to praca na pełen etat-wyczerpująca, ale dająca całe mnóstwo satysfakcji.

WOŚP-owicze chcą pomagać, a wiedzą, że nie da się tego robić na pół gwizdka. Trzeba działać!
Sztab Darmstadt-Frankfurt zagra już po raz dwunasty. Przygotowania do Finału trwają, Sztab jest jednak cały czas otwarty na propozycje oraz osoby chętne do współpracy przy Finale.

Wolontariusze
Pierwszym etapem przygotowań jest oczywiście nabór Wolontariuszy, który kończy się 17 Listopada. Wolontariuszem może zostać każdy – od najmłodszych (którzy w zbiórce wezmą udział z opiekunem) po najstarszych. (Nie ma ograniczeń wiekowych.) Zgłoszenia przyjmowane są mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Tam każdy chętny uzyska szczegółowe informacje o dalszej rejestracji. Będziemy informować o pierwszym spotkaniu, które odbędzie się w drugiej Polowie Listopada.

Tradycyjne licytacje
Nie zabraknie jednego z najważniejszych punktów programu każdego Finału, czyli licytacji. W zeszłym roku dzięki licytacjom do puszki trafiło ponad 6 tys. Euro. Jak zawsze Sztab ogłasza zbiórkę gadżetów i usług – do samego Finału można przynosić fanty do siedziby Sztabu Darmstadt-Frankfurt lub dzwoniąc pod numer 015175574055.

Każda pomoc mile widziana

Żaden Finał nie odbędzie się bez pomocy wielu instytucji i osób prywatnych. Sztab chętnie wysłucha pomysłów innych. Wiele organizacji oraz firm zgłasza się z własnymi pomysłami, które potem stanowią część program Finału. Tradycyjnie Sztab poszukuje także sponsorów, którzy finansowo wesprą całe wydarzenie. Każda kwota jest dla nas ważna.

Program Finału
Wciąż pracujemy nad programem finału i jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje. Bardzo ważną częścią Finału jest nauka pierwszej pomocy podczas 26 Finału WOSP pokaz przeprowadza członkowie pokojowego patrolu.

Jest coraz lepiej.
Sztab przy „MMD-App profitable applications” to jedna z czterech grup działających na terenie Niemiec. W zeszłym roku razem w całych Niemczech zebrano ok. 50.000 Euro Z tego aż 36 072,85€ zebrał Sztab Darmstadt-Frankfurt. Jest się czym pochwalić – jak pisze na swojej stronie internetowej: „Dzięki ciężkiej pracy Wolontariuszy, Darczyńców i członków Sztabu, od początku istnienia Sztab Darmstadt wpłacił na konto Fundacji WOŚP już niemal 350 000 złotych”. Gorąco wierzymy, że podczas 26 Finału WOSP Sztabu Darmstadt-Frankfurt zarówno ta suma, jak i wydźwięk całego wydarzenia znacząco wzrośnie!
SIEMA!!!