PolenCup 2016. impreza na medal.

KWL.

W tym roku mija 20 letnia rocznica hesseńskiego zrywu sportowego kilku miłośników tenisa ziemnego. To Darmstadt, piękne akademickie miasto stało się kolebką tenisowych zmagań Polonii.

Rok 1996, Darmstadt . Tutaj zaczęła rodzić się idea gry w tenisa. Na początku była to zabawa w Wielki Turniej. Przy wtórze oklasków najbliższych, grali tu i tam . Początki były ciężkie, czasem trzeba było improwizować, aby wszystko jakoś wyszło… takie były wtedy czasy.
Wtedy zrodziła się myśl, że jeżeli można się dobrze bawić, to może stwórzmy coś, co przyciągnie miłośników tenisa. Może taki nasz polonijny PolenCup? Janusz Greschak, Henryk Kobienia, Robert Rycombel i Jerzy Woersdorfer, niczym czterej muszkieterowie skrzyżowali rakiety i postanowili, że tak czynić będą , ku chwale Polonii.
W czasie chaosu lat 90. na emigracji nie było łatwo stworzyć coś, co przyciągnie rodaków. W takich warunkach powstała idea spotkań sportowo- towarzyskich , która raz do roku miała przyciągać , niczym magnes wielbicieli tenisa , ich rodziny i znajomych.
Janusz Greschak, oddany miłośnik gry na korcie, był protoplastą turnieju rodzinno-towarzyskiego, który obecnie nazywamy z dumą PolenCup. Z początku było to wąskie grono przyjaciół, którzy spotykali się raz do roku , ad hoc, aby urządzić sobie sportowe zawody. Następnie przyjaciele zaczęli wprowadzać znajomych, a ci z kolei znajomi swoich bliskich. Uczestnicy zaczęli przybywać nawet z najdalszych zakątków Niemiec.

PolenCup, jako towarzyski turniej tenisa w gronie przyjaciół, z biegiem czasu nabierał rozpędu. Zaczął przeradzać się w regularne wrześniowe spotkania piknikowe dla rodzin zawodników i wszystkich tych, którzy pragnęli dobrej zabawy, przy wtórze kultowej polskiej muzyki i smaku narodowych smakołyków, przypominających zapach z babcinej kuchni. Aż się łezka w oku kręci…
PolenCup w nowym wydaniu, łączy sportowe zmagania zawodników z wielkim polonijnym grilowaniem. Odwiedzają nas ci, którzy pragną relaksu, ot tak z rodziną i przyjaciółmi. Dlatego istotnym jest, aby zadbać o naszych najmłodszych zwolenników wrześniowej zabawy. Dzieciaki, to przyszłość Polonii. To dla nich były igraszki i harce w dmuchanych zamkach, to ich buźki były zdobione w zabawne motywy, to dla nich malowane kolorowym piaskiem obrazki. Zabawa była przednia…
Rozgrywki tenisowe dobiegały końca, zawodnicy mogli się przebrać, grill się żarzył , a wrześniowa impreza nabierała rumieńców.
Po oficjalnym ogłoszeniu wyników nastąpiło uroczyste udekorowanie zwycięzców medalami 20., Jubileuszowego Turnieju PolenCup. Były nagrody, były okolicznościowe grawerowane medale i upominki.
Najważniejszą jednak nagrodą tych 20. lat tenisowych zmagań były specjalne medale, które w imieniu czterech muszkieterów PolenCup, odebrał Janusz Greschak. Zaskoczenie jubilata, pomysłodawcy i twórcy tenisowych zmagań osiągnęło zenitu, gdy na scenę wjechał okolicznościowy tort. Łezka się w oku zakręciła panu Januszowi i dzisiejszym organizatorom polonijnego portalu DARMSTADT.PL.
Tort podzielono , łezki obeschły, a zabawie przy muzyce na żywo grupy ROCKOWIAK nie było końca.

Zwycięzcy 20., jubileuszowego PolenCup w poszczególnych kategoriach:
Panie,
Irena Bienau
Panowie,
Christian Moeller
Dzieci,
Nadine Nisandzić

Zapraszamy za rok
Team Darmstadt.pl

Tekst: KWL
Zdjęcia: J.Derks, DK, AS, IS

Marcin1